Milý vesmír I.

Autor: Andrea Korkobcová | 3.5.2015 o 10:43 | Karma článku: 2,83 | Prečítané:  684x

Na tému cudzí muži. Subjektívne, hovorovo a ironicky.

Milý Vesmír,

pamätáš, ako som ti písala, že chcem džob svojich snov...?

Tak teda pekne ďakujem. Ešte teraz ma trasie pri pomyslení na to, že si mi trebárs mohol poslať nejaké tlmočenie, kde by som bola za múdru, príjemnú a ešte aj užitočnú. Nehovoriac o primeranej odmene. Tú si na sebe v podobe nejakej novej handry viem predstaviť úplne najlepšie. A tiež si na sebe viem celkom dobre predstaviť uznanlivý pohľad drahého manžela. No, jednoducho, zaslúžené veci.

Si opísaný vedeckým rovnicami, ale nepadol si náhodou na hlavu? Ponúkať po školách edukačné pomôcky? V dnešnom svete plnom tovaru? V tomto regióne, kde líšky dávajú dobrú noc a kde na nástenke vedľa jedálne povieva zoznam osôb, ktoré meškajú s úhradou stravy a v závane kuchynského vánku pripomína plagát z divokého západu s popisom hľadaných zločincov?

Ako ťa to, prosím ťa, napadlo? A prečo si ma poslal do môjho bývalého prostredia? Aby som závidela učiteľom ich teplé miestečka plné detského jasotu a potenciálu pre vzdelávanie? Ty máš ale pokrútený zmysel pre humor. A to nemyslíš vážne, že chceš, aby som sa učila nové veci. Ako sa pozerať alebo nepozerať ľuďom do očí pri komunikácii, prehodnocovať priority, vracať sa k nedotiahnutým veciam... Ach. No  a s tým manažérom si to ako myslel, Mojko? Prisámpäť som nevedela, či sa mám cestou domov smiať alebo plakať, ale chvíľami mi aj trochu na zvracanie bolo. Pri nakladaní ďalšieho materiálu do auta som zdúpnela. Bol tam fakt bordel, pretože publikácie  sa pri zákrutách šmýkali jedna po druhej a deformovali pôvodné štósy. Tak som musela s pravdou von, že nemám poňatia ako na to, on mi tam upratal a bolo to poriešené. Vraj sa už tak narodil. Závidím. A hanbím sa – trochu.

No,  to každému nemôžem vešať na nos, však, ale tebe áno, pretože kto iný by to počúval. Aj keď by si to do mňa asi nepovedal, chcem sa ti poďakovať. Za cudzích mužov. Za manažéra, čo ma jedným ťahom donútil zavrhnúť teóriu profesionálneho chaosu, za Peťa F., ktorý vedľa mňa za mladi chvíľu pobudol a povedal len: „upokoj sa...“. Za kamaráta, ktorý mi pošepol, aby som to nebrala osobne a začala od seba. Za vlastného, ktorý povedal, že je prípustné, aby sa manžel choval k návšteve lepšie ako k manželke. Za teba, vesmír, za ďalšie džoby, čo pošleš, a tak...

Nakoniec ešte predsa asi nejaká zábava bude.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?