Milý vesmír I.

Autor: Andrea Korkobcová | 3.5.2015 o 10:43 | Karma článku: 2,83 | Prečítané:  685x

Na tému cudzí muži. Subjektívne, hovorovo a ironicky.

Milý Vesmír,

pamätáš, ako som ti písala, že chcem džob svojich snov...?

Tak teda pekne ďakujem. Ešte teraz ma trasie pri pomyslení na to, že si mi trebárs mohol poslať nejaké tlmočenie, kde by som bola za múdru, príjemnú a ešte aj užitočnú. Nehovoriac o primeranej odmene. Tú si na sebe v podobe nejakej novej handry viem predstaviť úplne najlepšie. A tiež si na sebe viem celkom dobre predstaviť uznanlivý pohľad drahého manžela. No, jednoducho, zaslúžené veci.

Si opísaný vedeckým rovnicami, ale nepadol si náhodou na hlavu? Ponúkať po školách edukačné pomôcky? V dnešnom svete plnom tovaru? V tomto regióne, kde líšky dávajú dobrú noc a kde na nástenke vedľa jedálne povieva zoznam osôb, ktoré meškajú s úhradou stravy a v závane kuchynského vánku pripomína plagát z divokého západu s popisom hľadaných zločincov?

Ako ťa to, prosím ťa, napadlo? A prečo si ma poslal do môjho bývalého prostredia? Aby som závidela učiteľom ich teplé miestečka plné detského jasotu a potenciálu pre vzdelávanie? Ty máš ale pokrútený zmysel pre humor. A to nemyslíš vážne, že chceš, aby som sa učila nové veci. Ako sa pozerať alebo nepozerať ľuďom do očí pri komunikácii, prehodnocovať priority, vracať sa k nedotiahnutým veciam... Ach. No  a s tým manažérom si to ako myslel, Mojko? Prisámpäť som nevedela, či sa mám cestou domov smiať alebo plakať, ale chvíľami mi aj trochu na zvracanie bolo. Pri nakladaní ďalšieho materiálu do auta som zdúpnela. Bol tam fakt bordel, pretože publikácie  sa pri zákrutách šmýkali jedna po druhej a deformovali pôvodné štósy. Tak som musela s pravdou von, že nemám poňatia ako na to, on mi tam upratal a bolo to poriešené. Vraj sa už tak narodil. Závidím. A hanbím sa – trochu.

No,  to každému nemôžem vešať na nos, však, ale tebe áno, pretože kto iný by to počúval. Aj keď by si to do mňa asi nepovedal, chcem sa ti poďakovať. Za cudzích mužov. Za manažéra, čo ma jedným ťahom donútil zavrhnúť teóriu profesionálneho chaosu, za Peťa F., ktorý vedľa mňa za mladi chvíľu pobudol a povedal len: „upokoj sa...“. Za kamaráta, ktorý mi pošepol, aby som to nebrala osobne a začala od seba. Za vlastného, ktorý povedal, že je prípustné, aby sa manžel choval k návšteve lepšie ako k manželke. Za teba, vesmír, za ďalšie džoby, čo pošleš, a tak...

Nakoniec ešte predsa asi nejaká zábava bude.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.

DOMOV

Tresty v kauze Čistý deň chýbajú

Resocializačné zariadenie v Galante vyčkáva s prevzatím rozhodnutia o akreditácii.

ŠPORT

Boháči robili detinské chyby, ale možno to bol najúžasnejší zápas sezóny

Súboj osemfinále futbalovej Ligy majstrov mal senzačný náboj a rýchle tempo.


Už ste čítali?