tlsťoška: kniha výhovoriek

Autor: Andrea Korkobcová | 20.8.2015 o 12:50 | (upravené 20.8.2015 o 13:36) Karma článku: 2,96 | Prečítané:  939x

     No koľko sa o tomto fenoméne narozprávalo, koľko peniažkov sa premlelo v kúrach, knihách, prístupoch a informáciách? A ja stále nemám chuť hľadať si kamošky s rovnakou rozlohou.

     Nepomáhajú hrozby nižších zárobkov, nepomáhajú zdravotné vyhliadky, nepomáha strašiak nedostatku sexu. A donedávna nepomáhali ani motivačné videá, ktorých účinnosť vždy  narušili pochybnosti. Čert to ber. Milión ciest, a ja ich zrejme úplne všetky vyskúšam predtým, než nájdem tú správnu...

     Vlastne som s tou tučnotou celkom v suchu. Všade sa nájde veľa ľudí, ktorí ocenia krásu duše, zmysel pre humor, vzdelanie, pracovitosť a iné prednosti. Manžel ma nebije, nepije, mám šikovné deti, dobrých rodičov, prácu. Mám všetko, tak o čo tu kráča? Nájdi si svoj strach a čeľ mu, hlásalo jedno z videí. Viac už k tomu nebolo povedané, pretože asi veľmi nebolo čo. Chtiac nechtiac sa norím do svojich spomienok a snažím sa identifikovať strach. To by ste neverili (teda ak nie ste pán Freud), čo všetko sa tam dá nájsť. Trebárs tá milá pani z trhu, čo ma minule potešila podpásovkou: „a čakáte ďalšie?!“ Pri tých troch čo už máme a pri tom, koľko sme sa na nich načakali, organizmus akoby podliehal zákonu zotrvačnosti a okolie s ním. No nečakáme. Máme dosť. Ale ako na túto v podstate milú otázku reagovať? Tri dni som z toho bolo vedľa, že nevyzerám na to, čím som a zrejme som vďaka tomu neodučila pasívum na celkom stopercentnej úrovni a tých pár spálených hrianok som tiež pripísala na vrub zákernej poznámke.

     Potom mi na um zišla agresívna reakcia č. 1: „Nie, a vy?“ Pani má niekoľko detí a niekoľko vnúčat. Som krava. Určite existuje aj lepší spôsob. Vlastne by to malo byť aspoň päťdesiat spôsobov, na každý deň iný, pre každú osobu a situáciu iný, mali by byť tvorivé, humorné a emotívne, posielajúce túto tému konverzácie rovno do zberu. Kvôli nej sa nikdy nedostaneme k veciam, ktoré ma naozaj zaujímajú. K jazykom, literatúre a k humoru.

     Občas sa cítim trochu mimo, a môj syn chcel brata, ktorého už aj pomenoval Dominik, mohlo by fungovať č. 2: Skúmavo pozrieť na bruško, zatváriť sa tajomne a pani dôverne zašepkať: „Je tam Dominik. Ale vravel, že je mu tam dobre a že sa von nechystá skôr než za pár rokov.“

     Nechať si hlavou prebehnúť svokru, tak ako to prebehlo hlavou Kurta Cobaina, krátko rozjímať o dôvodoch prečo sa mať a nemať rád, zatváriť sa trochu naivne a nakoniec vypustiť sladký kompliment č.3: „Viete, môj úžasný manžel sa o nás tak stará, že by sme mohli vyprodukovať ešte niekoľko detí.“

     Č. 4: extrémne a nevhodné pre slabšie povahy. Povedať, že je to neškodná choroba. Každému zainteresovanému dať len jednu zavádzajúcu informáciu. Informáciu neustále meniť. Pozorovať skutky milosrdenstva okolo vás. Napísať o tom sociologickú štúdiu. Celý čas mať na pamäti notoricky známy príbeh o pomoci a o vlkoch.

     Č. 5: konečne si uvedomiť, že niektorí z tých, čo sa pýtajú, sú bezdetní a v produktívnom veku. Zhodnotiť situáciu a prípadne poradiť. Spomenúť si na to, čo bolo. Pozerať sa otvorenými očami a nechať si našepkávať. Ako vtedy, keď som sa pred pracovným pohovorom potulovala v obchodnom dome a zistila, že som zabudla na parfém. Vpálila som do najbližšej parfumérie a požiadala predavačku, či by nemohla nájsť "môj" tester. Bola úžasná, ani na chvíľu nezaváhala. Rozlúčila som sa obľúbenou frázou mojej krstnej mamy: „tak ďakujem, a nech Vám to Pánbožko na deťoch oplatí.“ „Kiežby sa stalo“ naša konverzácia nadobudla intímnejší charakter, ale čas pohovoru sa pomaly priblížil. „Nebojte sa“ vypadlo zo mňa, hoci som netušila odkiaľ sa tie slová berú. Občas sa idem pozrieť, ale zatiaľ sa nepýtam.

     Možnosti č.6 až 49 nechávam otvorené.

Aj možnosť č. 50: láskyplne sa pozrieť pod pás s básnickou otázkou: „No, nebolo by to nádherné?“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.

DOMOV

Tresty v kauze Čistý deň chýbajú

Resocializačné zariadenie v Galante vyčkáva s prevzatím rozhodnutia o akreditácii.

ŠPORT

Boháči robili detinské chyby, ale možno to bol najúžasnejší zápas sezóny

Súboj osemfinále futbalovej Ligy majstrov mal senzačný náboj a rýchle tempo.


Už ste čítali?